Návštěva ministryně Vlachové v výchovném ústavu a na zastupitelstvu v Chrastavě, 21.6.2016
Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) přijela do Chrastavy vysvětlit své rozhodnutí zrušit tamní výchovný ústav, s čímž město nesouhlasí. V bouřlivé debatě se jí Chrastavské přesvědčit nepodařilo, za svým rozhodnutím si nicméně stojí. • Autor: Matěj Stránský

Chystá se pružnější rodičovská

Ministryně sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD) prosadila na vládě návrh, aby matky a otcové, kteří se z rodičovské dovolené chtějí co nejdřív vrátit do práce, mohli pobírat vyšší měsíční příspěvky. Strop bude 33 tisíc korun, což by dostávali lidé s výdělkem nad 81 tisíc korun, a do práce by se vraceli zhruba v jednom roce dítěte.

Změny mají zahladit propad v příjmech, který lidi při péči o dítě postihuje. Marksová si slibuje, že strávit rok doma s potomkem bude lákat víc otců než dosud. S návrhem souhlasí i opozice, parlamentem by měl projít hladce a platit by měl od začátku příštího roku.


 

„Tahle hrozná noc končí a cesta míru a světla se otevírá.“

Tweetni to

Velitel Revolučních ozbrojených sil Kolumbie Carlos Lozada po oznámení příměří, které uzavřel s kolumbijskou vládou. Končí 50 let trvající občanská válka, která zabila 220 tisíc lidí a sedm milionů vyhnala z domovů.

Lékařské počty

Ministerstvo zdravotnictví přišlo s překvapivými čísly: zdravotníků v Česku meziročně přibylo. Lékařů a lékařek o pět set, sester a bratrů o čtyři sta. A to v době, kdy se mluví o akutním nedostatku personálu hlavně v nemocnicích. „Samotné nás to překvapilo,“ řekl ministr Svatopluk Němeček (ČSSD). Co ale výzkum potvrdil, je velký odchod sester z ambulantní péče, kde stále víc chybějí.

Smolensk pořád žije

Polští prokurátoři otevřou rakve nezpopelněných obětí smolenské letecké…

I_obalka_R26
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 53 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R26
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 53 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte