Jedna paní povídala (doslovný záznam): Taková blbost. Mladá od sousedů si našla kluka. Pokérovanej jak zombie. Prej Milda. V pondělí se s nim vedla. V úterý jsem ji neviděla – nešla jsem ani na ulici, protože jsem koukala na Ulici. Ve středu s klukem vedli psa. Prej Vilda. Ve čtvrtek měla na předloktí nápis Milda a Vilda. Prej kérka. Taková blbost. Ve čtvrtek jsem spěchala z ordinace rovnou na Ordinaci. V pátek byl Milda pryč i s Vildou a holka brečí, že to byla blbost.

Náš komentář: Existuje víc možností co s tetováním, které se tetovanému jeví náhle jako „blbost“. Odstranit laserem – drahá, přetetovat – omezená, anebo zcela zakrýt černou barvou – radikální.

Jedna paní: Tak se musí holka začernit. I když je to blbost.

Náš komentář: Ano. Ale nebojme se, černé, takzvané blackout tetování se právě nosí. Po opulenci barevných tetování lze pozorovat návrat k černé jako návrat ke kořenům. Dále: při celkové oblibě tetování, které si lidé pořizují zhruba stejně snadno jako tričko, se toho spoustu pokazilo. Nápisů s pravopisnou chybou nebo jmen dávno vystřídaných girl- a boyfriendů bylo tedy vytetováno dost, hodně tetování zastaralo a okoukalo se a stáhnout je jako triko nejde. Černění je tedy řešení. Kromě toho: začernit se jednou provždy je odvážné, bolestivé a definitivní, a proto do tetování vrací vzrušení, které se za léta z aplikace rutinní jako stříhání nehtů zvolna vytratilo. Při pohledu na člověka, jehož nohy se podobají černým legínám,…

I_obalka_R25_2016
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R25_2016
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1231

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte