Klausův tálibán má padla

Respekt 21/2016

Nejdříve jsem byl dost zklamaný, že se Respekt snižuje k praktikám bulváru, když do titulku vkládá název radikálního hnutí, kterého se však článek netýká. Přirovnání guvernéra ČNB a jeho kolegů k Tálibánu je notně přestřelené a v seriózním periodiku nemá co dělat.

Až když jsem se rozhodl se s vámi o své zklamání podělit, uvědomil jsem si, že v článku je slovo „tálibán“ uvedeno s malým počátečním písmenem a v překladu vlastně znamená „studenti“. V tomto významu mi titulek „Klausův tálibán má padla“ a závěrečná věta článku naopak připadají velice trefné.

Honza Klimenta

Slábnoucí vlna startupů

Respekt 21/2016

Fareed Zakaria popsal snižující se zájem Američanů zakládat startupy, u nás naopak zájem o zakládání nových firem sice je, především u lidí ve středním věku, kteří prošli několika zaměstnáními, brzdí ho však stát.

Startupovému prostředí se jako investor i zakladatel vlastního projektu pro efektivnější videomarketing Stream.Plus věnuji několik let. Zatímco založení firmy v Česku trvá tři týdny a stojí zhruba 11 tisíc korun, například v Británii trvá totéž tři hodiny a stojí 15 liber. Český stát totiž ve snaze bojovat proti daňovým únikům vylévá s vaničkou i dítě. Například získání dobrovolné registrace k DPH, kterou nezbytně potřebujete, pokud například nakupujete a prodáváte zboží do firem, je martyrium na řadu měsíců. Finanční úřad vás opakovaně vyzývá k prokazování nových a nových údajů…

titulka_kindle
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

titulka_kindle
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte