Další kvartál, další revoluce. Sotva se na pultech stihly ohřát chytré hodinky Apple Watch, oznámil technologický gigant Apple velké plány na novou hudební aplikaci. Byl ostatně nejvyšší čas: od zrodu elektronického trhu s hudbou, u kterého Apple se svým obchodem iTunes stál, se posluchačské zvyky proměnily k nepoznání. Čím dál víc lidí hudbu nekupuje ani nestahuje, ale využívá streamovací služby, které s občasnými reklamními pauzami nebo za mírný poplatek nabízejí miliony skladeb přehratelných přímo z internetu.

Na streamovací trh, kterému vládne aplikace Spotify, se tak na konci června s velkolepými proklamacemi pouští Apple Music. Po dvou týdnech fungování služby je však jasné, že tentokrát se revoluce nekoná. Apple konkurenci výrazně nepředčí ani v tom nejdůležitějším: katalogu dostupných písní. Zdaleka ne všechny písně, které si zákazník může koupit v iTunes, je možné streamovat – například Beatles.

A s 30 miliony skladeb, které pouštět on-line jdou, je Apple Music srovnatelná se Spotify i dalšími službami. Nepřekvapivost hudební knihovny se tak Apple snaží vyvážit mnoha doplňkovými funkcemi. Od exkluzivního internetového rádia Beats 1 – které je ovšem jinak koncipováno jako klasické americké rádio s reklamními upoutávkami a písněmi zbavenými vulgarit – přes sociální síť na propojení fanoušků a hudebníků Connect po asistentku Siri, která hbitě odpoví na dotazy typu „pusť mi největší hity z roku 1991“. Právě na tuhle multifunkčnost ale nakonec aplikace doplácí.…

I_obal_R31
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obal_R31
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte