sipky
sipky • Autor: Respekt

RESPEKT

RESPEKT
respekt • Autor: Respekt

Šach mat v ulicích

Pokud rádi hrajete šachy a nemáte s kým si dát partii, stačí vyrazit do pražských ulic. Po úspěchu pian rozmístěných po metropoli kavárník Ondřej Kobza přišel s dalším nápadem pro oživení pouličního života a nechal na několika místech rozmístit stolky se šachovnicemi, další budou přibývat. Doufejme v podobný úspěch jako akce Piana do ulic, kdy se tento nápad rozšířil už do více než dvaceti měst Česka.


DESPEKT

despekt
despekt • Autor: Respekt

Mlčící Zaorálek

Ukrajinský konflikt je v plném proudu, což by předpokládalo, že si za svého hlavního poradce pro Ukrajinu ministr zahraničí Lubomír Zaorálek vybere odborníka. Jak ale zjistily Lidové noviny, ministrovu důvěru získal Petr Kovařík, jeho kamarád z dětství a podnikatel, o němž není možné získat žádné informace (krom toho, že má za ženu Ukrajinku) a ani jeho názory na Ukrajinu nejsou známy – na toto téma se nikdy v minulosti ani v současnosti veřejně nevyjádřil. Despekt patří Zaorálkovi za to, že svoji volbu odmítl jakkoli vysvětlit a mlčí, přestože je pan Kovařík placen z veřejných peněz.

 

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte