sipky.jpg
sipky.jpg • Autor: Respekt

RESPEKT

respekt.gif
respekt.gif

Na kobereček nejdeme

Generální ředitelé České televize Petr Dvořák a Českého rozhlasu Peter Duhan odmítli nápad poslance Martina Komárka, aby přišli do parlamentu vysvětlovat své zpravodajství z konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskem. Komárek neměl argument, že zpravodajství je zaujaté. Pouze alibisticky tvrdil, že jsou proti němu výhrady. Oba ředitelé ale správně odpověděli, že takové vystoupení v parlamentu by vypadalo jako ohrožení nezávislosti jejich institucí. 


DESPEKT

despekt
despekt • Autor: Respekt

Naše auta ne

Poslanci mají zřejmě pocit, že jsou příliš oblíbení, a chtějí to změnit. Sepsali totiž návrh zákona, který je má posunout zase o něco výš nad práva běžných lidí. Plánují uzákonit, aby policie nesměla z okolí parlamentu odtáhnout jejich špatně zaparkované auto. Vysvětlují to tím, že odtažení auta je bráněním ve výkonu mandátu. Aby změna prošla co nejdřív, chtějí poslanci dotyčný paragraf vpašovat do právě schvalované novely o postihu dopravních přestupků cizinců.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte