Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Respekt • Despekt

RESPEKT - DESPEKT


 

RESPEKT

respekt.gif
respekt.gif

Zábavná matematika

Institut pro sociální a ekonomické analýzy společně s byznysmeny spustil projekt, který bude financovat učitele schopné poutavě vyučovat matematiku. Reaguje tak na pokles matematických dovedností u českých žáků. V roce 1995 byli školáci v matematice čtvrtí mezi vyspělými zeměmi. O patnáct let později skončili o dvě desítky příček dál, na 24. místě.

 

 

DESPEKT

despekt.gif
despekt.gif

Sportovců máme víc než obyvatel

Když úředníci ministerstva financí sečetli členy sportovních organizací, na které mají platit dotace, čekalo je překvapení. Bylo jich 11,4 milionu, skoro o milion víc, než kolik je Čechů. „Čísla mohou být nadsazená. Někdo dělá odmala tři sporty a je v nich registrován, aniž by to musel vědět. Ale mohlo se stát i to, že si někdo údaje nadhodnotil,“ připouští předseda Českého svazu tělesné výchovy Miroslav Jansta.

Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte