Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Komentáře

Na koho to slovo padne...

Co ukazují první jména, která se hlásí na Hrad

Když se zaváděla přímá volba prezidenta, často se kladla otázka: A bude vůbec z čeho vybírat? Kolik tu máme lidí, kteří by si troufli na to být hlavou státu? Tuto otázku už máme zodpovězenou, troufne si jich hodně. Teď ještě zodpovědět, kdo by tuto pozici zvládl.

Nejrychlejší vyhrává

V jedné věci bývalý premiér Jan Fischer už vyhrál – je to nejrychlejší kandidát, který zvolal „já“. Senátoři téměř ještě nedohlasovali změnu ústavy a on už se sám nominoval, a dokonce začal sestavovat volební tým. Asi nejen proto má před ostatními náskok, a to ne zrovna malý. Většina výzkumů veřejného mínění a různé ankety jej vynesly do čela žebříčků nejžádanějších kandidátů. A jak známo, průzkumy měřící názor veřejnosti mají nepochybně vliv na rozhodování koho volit.

Že jsou šance Jana Fischera velké, bylo jasné už v době, kdy končil ve funkci úřednického premiéra. Tehdy poprvé naznačil ochotu jít do prezidentské volby, protože stál v čele žebříčků popularity. Nedlouho poté vydal paměti, které jeho chuť stanout v čele státu potvrzovaly – málokdo o sobě píše s takovým obdivem. Ostatně kniha končila slovy: „Takže si občas vzpomeňte na Honzu Fischera. Možná se do české politiky ještě někdy vrátím.“

V čem spočívá Fischerovo kouzlo? Být členem strany…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 46 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Autor: nemec

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 46 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.