44 A jaros R51 2012
44 A jaros R51 2012 • Autor: Respekt

Není to nijak neobvyklá situace. Vláda připravuje něco, co by mohlo být pro tuto zemi užitečné. Ale mlha kolem návrhu, jeho načasování i další okolnosti budí pochyby. Řeč je o návrhu na vznik ministerstva hospodářství, který se „narodil“ během poslední z rekonstrukcí Nečasovy vlády. Existuje nejeden důvod, abychom tento nápad považovali za užitečný. Stejně tak ale existují obavy z toho, zda jde o návrh domyšlený, zda bude dobře proveden a jestli přinese to, co by přinést mohl.

Proč?

Nejprve se zdálo, že jedním z hlavních důvodů pro návrh, který by měl vyústit ve spojení ministerstva průmyslu a obchodu a ministerstva dopravy, je neschopnost některých vládních stran najít ve svém kruhu osobnost, která by se osiřelých ministerstev ujala. Poté se objevila teze o úspornosti tohoto kroku.

Při minimálních kvalifikačních požadavcích na ministry, které nejen u nás léta panují, působí první důvod úsměvně. Druhý by našel spoustu sympatizantů. Možná ale ne úplně oprávněně. Jistě, úspora jednoho ministra zní zastáncům malého státu jako dobrý začátek, ovšem to, co naše země urgentně potřebuje, není vláda „chudší“ o jednoho nebo dva ministry. Potřebujeme především podstatně lépe fungující ministerstva i celou veřejnou správu. Ta je totiž jednou z hlavních brzd rozvoje této země.

17. - 30. prosince 2012, č. 51-52/12
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 52 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

17. - 30. prosince 2012, č. 51-52/12
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 52 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte