Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Deset světových zpráv

Deset světových zpráv, které by vás neměly minout

„Největší výzvou pro Egypťany teď je vybudovat kulturu občanské společnosti. Ne vojenské, ne náboženské, ale občanské. Jak se buduje moderní sekulární stát pro věřící?“
Hanna Graceová, jedna z představitelek egyptské opozice citovaná deníkem The New York Times

Konec Mubaraka

Egyptský prezident Husní Mubarak po osmnácti dnech protestů veřejnosti rezignoval a uprchl z Káhiry. Odstoupení předcházela nepřehledná situace, kdy moc v zemi zjevně postupně přebírala armáda, prezidentův postoj byl ale nejasný. Statisíce lidí v ulicích reagovaly na zprávu nadšeně, místní tisková agentura oznámila, že někteří demonstranti radostí omdlévali. Část egyptské opozice a někteří analytici zároveň upozorňovali, že v zemi došlo v podstatě k vojenskému převratu a další vývoj je nejasný. 

Německo-francouzský pakt

Německo-francouzská lokomotiva se opět rozjíždí. Angela Merkelová a Nicolas Sarkozy představili v Bruselu plán na vytvoření „ekonomické vlády“ států eurozóny. Pokud se jim podaří ho prosadit, vytvoří se těsněji integrované tvrdé jádro EU, které se bude vyvíjet jinou rychlostí než zbytek. Reakce na tento „pakt konkurenceschopnosti“ nejsou nadšené, rozhodnout mají státy na summitu v březnu.…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 45 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 45 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.