V posledních měsících zažíváme stále stejný scénář. Přijde jedna kauza, která všem vyrazí dech, a než ho stačíme chytit, už je tu nějaká další. Případy tak usínají bez vysvětlení či dořečení. Stejný osud potkal i případ sledování komunálních politiků v Praze. Tato událost by ale zcela zapadnout neměla, byť možná z jiných důvodů, než se na první pohled zdá.

 

Kdo si to objednal?

V říjnu loňského roku přišla MF Dnes se šokujícím příběhem z Prahy 11. Mělo tu docházet k útokům, a to dokonce i fyzickým, na lidi, kteří komplikovali život tamní radnici. V jejím čele stál Dalibor Mlejnský z ODS. Součástí novinářského odhalení bylo i to, že lidé, kteří byli trnem v oku Mlejnskému, byli sledováni bezpečnostní agenturou ABL.

To všechno jsou velmi znepokojivé informace, do kterých se, jak známo, navíc zaplétal Vít Bárta, který nejdříve popřel, že by se na sledování lidí ABL podílela. Kdyby Bárta nemlžil a hned přišel s upřímnou odpovědí, kauza by dávno přestala být zajímavá. Tedy přesněji řečeno ta linka, která se týká ABL.

Kolegové z MFD odvedli velký kus práce, ale postup soukromých detektivů je na případu nejméně zajímavý. Ano, zdá se evidentní, že překročili některé ze svých pravomocí, ale to už je téma pro policii. Jde totiž o praktiky, které používají téměř všechny agentury v zemi. Mnohem důležitější je, kdo ABL na nepohodlné oponenty radnice Prahy 11 poslal, a to se překvapivě téměř nikde neřeší. Když zjistíte, že…

2011_obalka_R05
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2011_obalka_R05
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Erik Tabery

šéfredaktor

erik_novy

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte