Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Přílohy

Zářezy v kulinární knihovně

Dobré kuchařské knihy jsou ty poctivé a s něčím navíc


Nejkratší definice dobré kuchařky praví, že je to taková kniha, z níž si do svého jídelníčku zařadíme čtyři až pět receptů. Taková charakteristika je ale při koupi kuchařky k ničemu, protože použitelnost receptů si člověk ověří teprve doma v kuchyni. Většina kulinářských odborníků proto radí postupovat podobně jako u výběru klasické literatury – spolehnout se na výrazné osobnosti, v tomto případě dobré kuchaře a autory, kteří dokážou své umění poutavým a srozumitelným stylem zprostředkovat. Někoho, jako jsou kulinářská esa Jamie Oliver, Marcella Hazanová, Marie Janků-Sandtnerová nebo Vilém Vrabec.

„Čím víc je spojení autor–téma nosné, tím je kuchařka trvalejší a tím hlubší je její pomyslný zářez do kulinární police,“ říká Martin Kuciel alias pan Cuketka, který si svým blogem o vaření vydobyl mezi gurmány i gurmety značné renomé. Pokračuje však povzdechnutím, že takových lidí je v současné době velmi málo, protože šéfkuchaři často vládnou unikátním know-how, ale neumějí jej formulovat ani srozumitelně předat. Naopak jiní autoři umějí skvěle psát, ale neumějí vařit, nebo nemají téma, které by dobře zapadlo do našeho prostředí a dnešní doby.

V Česku podle Kuciela chybějí především kuchařské knihy, které by se věnovaly bazálním dovednostem ve zpracování základních potravin a práci s místními…

2011_obalka_R38-39
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 54 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2011_obalka_R38-39
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 54 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte