Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Respekt • Despekt

RESPEKT - DESPEKT

06_respekt_stransky_R26_2011_n.jpg
06_respekt_stransky_R26_2011_n.jpg

06_respekt_stransky_R26_2011_s.jpg
06_respekt_stransky_R26_2011_s.jpg

RESPEKT

Bojovník proti dálničním podfukům

Petr Firbas, vědec pracující ve Vídni a žijící v Brně, už léta sleduje přípravu dálnice mezi těmito dvěma městy i další dopravní stavby v Česku a napadá úřednické a politické nesrovnalosti. Úředníci ho nesnášejí, ale jeho snažení nakonec vyústilo ve stažení žádosti o evropské dotace ve výši 620 milionů korun na silnici z Brna do Mikulova, při jejíž přípravě se podle Firbase podvádělo, a dotace jí tedy nepřísluší.

 

 

 

 

06_despekt_novy_stransky_R26_2011_s.jpg
06_despekt_novy_stransky_R26_2011_s.jpg

DESPEKT

Nevzdělaný průmysl

„Je žádoucí udržet podíl maturitních a nematuritních oborů v poměru 70 ku 30 procentům,“ reagoval jeden ze šéfů Svazu průmyslu a dopravy Miloš Rathouský na kritiku odborníků, že ministerstvo školství tlačí na zvýšení podílu vyučených dětí v neprospěch získání vyššího vzdělání. Kapitánům zdejšího průmyslu to sice možná vyhovuje, ale pro modernizaci Česka je to naprosto nežádoucí.

Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte