14-profil_n.jpg
14-profil_n.jpg

Tak plná už sněmovna dlouho nebyla, jako když tu před plénem minulou středu bojoval ministr obrany Alexandr Vondra o přežití ve své funkci. „Omlouvám se, že jsem nedokázal lépe komunikovat o případu ProMoPro,“ sypal si popel na hlavu u řečnického pultu. „Ale i dnes tvrdím, že jsem nebyl a nemohl být informován o podrobnostech a technických aspektech zakázky, za niž jsem nesl politickou odpovědnost. Prosím vás, abychom počkali na výsledek probíhajícího policejního vyšetřování.“ Pak si vzal slovo ministr financí Miroslav Kalousek a vyzval svého vládního kolegu, aby nečekal už na nic a aby – pokud má „jen kousek cti v těle“ – okamžitě rezignoval. „Pokud se tak nestane, spoléhám na čest pana premiéra,“ dodal ministr financí na závěr svého triumfu, k němuž mu zásadní měrou pomohly informace jeho vlastní „policie“ – Finančního analytického útvaru (FAÚ). Od počátku kauzy ProMoPro je přitom jasné, že Vondrova likvidace z rukou Kalouskovi podřízených analytiků v sobě může kromě úspěchu skrývat i past.

 

14-profil_s.jpg
14-profil_s.jpg
Jménem zákona utajit

Toto je beze sporu úspěch: pracovníkům FAÚ stačilo pár týdnů k odhalení, že podstatná část z půlmiliardy korun vyplacené v roce 2009 Úřadem vlády za organizaci kongresů během našeho předsednictví EU skončila klikatým převodem přes sérii účtů…

2011_obalka_R13
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 45 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2011_obalka_R13
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 45 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte