17A_R11_2011_n.jpg
17A_R11_2011_n.jpg

Tak strmý propad popularity zatím žádná tuzemská vláda nezažila. Nečase a spol. k moci před pár měsíci vynesla rekordní podpora, teď jde o druhý nejméně oblíbený tým v historii Česka. Jedna aféra střídá druhou a veřejnost si stěžuje, že vládě vůbec nerozumí. Političtí lídři v tom ale samozřejmě nejsou sami: stejně jako námitky proti jejich zmatkům platí zjištění, že Češi si stále nezvykli na to, že pokud něco chtějí, musí si o to umět říct.

 

17A_R11_2011_s.jpg
17A_R11_2011_s.jpg
Viditelný stres

Liberecký pekař Jiří Bláha loni před Vánocemi přemýšlel o všem možném, ale obavy, že ho možná čekají nejtěžší léta jeho kariéry, ho rozhodně netrápily. Jako novopečený držitel ocenění Živnostník roku, které každoročně vytahuje na světlo výjimečné podnikatele této země, plánoval, jak bude dál rozšiřovat svůj podnik. Bylo na čem stavět: od okamžiku, kdy s manželkou hned zkraje devadesátých let začal v řadovém paneláku péct první housky a bochníky chleba, se docela vypracoval – dnes jeho firma dává práci sto čtyřiceti lidem a s osmi obchody má roční obrat sedmdesát milionů.

Teď na jaře je ale všechno jinak. Vláda oznámila plošné zvýšení DPH z deseti na čtrnáct, respektive sedmnáct a půl procenta, což povede k potížím. Čeští živnostníci během let ustáli několikeré zdražení vstupů, nyní však tvrdí, že se blížíme k bodu zlomu. V případě liberecké pekárny se hraje o to, že Jiří Bláha bude nucen…

2011_obalka_R11
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 46 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2011_obalka_R11
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 46 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Ondřej Kundra

zástupce šéfredaktora

kundrao

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte