Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Nenašli jste, co hledáte?

Napište na [email protected]

Společnost, Úspěch

Prostě veget

Zlatá střední cesta Davida Sadovského

Dá se na tom sedět i ležet, lze to jakkoli tvarovat, neublíží to dětem, je to lehké a omyvatelné, má to veselý design a hlavně – je to pohodlné. Přesně takovými vlastnostmi se pyšní nábytek brněnské firmy Wegett. A není to žádná novinka: tenhle zázrak jménem sedací pytel už koncem šedesátých let minulého století uhranul svět a vedle podobizen rockových rebelů patřil k výbavě kdejakého studentského pokoje.

A i když dnes fungují úplně jiné generační symboly než vak vyplněný polystyrenovými kuličkami, přesto mají sedací pytle pořád něco do sebe. Firma Wegett není na trhu jediná, přesto jich ročně vyrobí a prodá několik tisíc s pětimilionovým obratem. A to jejímu majiteli Davidu Sadovskému přináší přesně to samé potěšení jako už čtyřicet let majitelům podobného zboží – jistý pocit osobní uvolněnosti.

Taková zvláštní věc

„Jednou jsem v second handu viděl takovou zvláštní věc: bylo to pohodlné a stálo to jenom pět set korun, a tak jsem si to koupil,“ líčí své první setkání se „sedacím pytlem“ David Sadovský. Jenže to ještě nebyl úplný začátek: jako čerstvě nedostudovaný posluchač manažersko-ekonomického oboru Mendelovy univerzity v Brně se koncem devadesátých let chystal do Spojených států. „Poslouchal jsem reggae a zuřivě jezdil na snowboardu. Nějaké stálé kariérní zaměstnání mě vůbec nezajímalo,“…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 46 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].