41_uspech_R11_2011_n.jpg
41_uspech_R11_2011_n.jpg

Dá se na tom sedět i ležet, lze to jakkoli tvarovat, neublíží to dětem, je to lehké a omyvatelné, má to veselý design a hlavně – je to pohodlné. Přesně takovými vlastnostmi se pyšní nábytek brněnské firmy Wegett. A není to žádná novinka: tenhle zázrak jménem sedací pytel už koncem šedesátých let minulého století uhranul svět a vedle podobizen rockových rebelů patřil k výbavě kdejakého studentského pokoje.

41_uspech_R11_2011_s.jpg
41_uspech_R11_2011_s.jpg
A i když dnes fungují úplně jiné generační symboly než vak vyplněný polystyrenovými kuličkami, přesto mají sedací pytle pořád něco do sebe. Firma Wegett není na trhu jediná, přesto jich ročně vyrobí a prodá několik tisíc s pětimilionovým obratem. A to jejímu majiteli Davidu Sadovskému přináší přesně to samé potěšení jako už čtyřicet let majitelům podobného zboží – jistý pocit osobní uvolněnosti.

 

Taková zvláštní věc

„Jednou jsem v second handu viděl takovou zvláštní věc: bylo to pohodlné a stálo to jenom pět set korun, a tak jsem si to koupil,“ líčí své první setkání se „sedacím pytlem“ David Sadovský. Jenže to ještě nebyl úplný začátek: jako čerstvě nedostudovaný posluchač manažersko-ekonomického oboru Mendelovy univerzity v Brně se koncem devadesátých let chystal do Spojených států. „Poslouchal jsem reggae a zuřivě jezdil na snowboardu. Nějaké stálé kariérní zaměstnání mě vůbec nezajímalo,“…

2011_obalka_R11
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 46 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2011_obalka_R11
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 46 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte