Na sjezdovce. Frčim z kopce. Rychlost 32,34 kilometru za hodinu. Tachometr mám před sebou. Jo, na brejlích. Ne, nekecám. Jedu jihojihozápadně. Majk je za muldou, Bob je před muldou, vidím to na mapce. Na brejlích mám taky displej mobilu. Volá máma. Ahoj, mami. Ne, neudělal. Nemůžu, frčim z kopce. Ne, není mi zima. Podvlíkačky jsou rozžhavený. Jo, mami, tohle je svět viděný chytrými lyžařskými brýlemi s integrovanou GPS. Oblečení a doplňky s integrovanými technologiemi se totiž právě nosí. V zimě i ty s integrovaným topením.

Jestli si pod tím někdo představí helmu na snowboard, co má uvnitř sluchátka, tak je nudař, protože to už je teď jako pravěk. Dnešní WT (wearable technologies čili technologie pro nošení) jsou, řeklo by se, o něčem úplně jiném. Člověk je s nimi lepší a chytřejší. Aspoň dokud se nesvleče.

Jednou z novinek jsou právě lyžařské brýle Transcend za necelých 500 dolarů: mají GPS a maličkatý displej kousek od nosu, kde lyžař za jízdy sleduje, jakou jede rychlostí. Brýle si pamatují časy za jednotlivé jízdy, takže může pak sám se sebou závodit, případně porovnávat s Bobem a Majkem. Displej mobilu, který by se ukazoval rovněž v zorném poli, bude údajně další krok. Samozřejmě pokud chce člověk Boba usadit jednou provždy, je potřeba na sebe hodit ještě taky bundu s integrovanou kamerou. S tou se člověk natáčí, jak skotačí na muldách, a může to přes telefon posílat dokonce v přímém přenosu.

I vyhřívané podvlíkačky už asi existují, co ovšem…

2011_obalka_R10
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 45 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2011_obalka_R10
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 45 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1282

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte