06_respekt_repro_respekt_R50_2010_n.jpg
06_respekt_repro_respekt_R50_2010_n.jpg

RESPEKT

06_respekt_repro_respekt_R50_2010_s.jpg
06_respekt_repro_respekt_R50_2010_s.jpg
Máme Galileo

Je rozhodnuto. Administrativní část satelitního navigačního systému Galileo, který má být nezávislý na americkém systému GPS, se během dvou let přesune z Bruselu do České republiky. Rozhodnutí Evropské unie nepřišlo automaticky, ale je výsledkem dlouholetého snažení českých lobbistů a diplomatů. Děkujeme.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DESPEKT

06_despekt_wikimedia_R50_2010_s.jpg
06_despekt_wikimedia_R50_2010_s.jpg
(Ne)debata historiků o třetím odboji

Jedním z nepříjemných rysů tuzemských debat je zvyk spíše než debatovat vlastně nedebatovat. Vykřiknout do prostoru svůj kritický názor, bez čekání na odezvu. Poslední příklad této nemoci projevili historici, kteří vyzvali senátory, aby neschválili zákon o třetím odboji. Norma se připravovala tři roky, během nichž bylo dost času její podobu pořádně vydebatovat, kritici si ovšem výhrady schovávali až na dobu těsně před tím, než se o ní v Senátu rozhodovalo. Posléze sice vyšlo najevo, že o normě se mezi historiky debatovalo dlouhé měsíce, jenže neveřejně. Rozpačitý dojem už to nemohlo odstranit.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte