06_despekt_R04_2010_n.jpg
06_despekt_R04_2010_n.jpg • Autor: Respekt

06_respekt_reuters_R04_2010_s.jpg
06_respekt_reuters_R04_2010_s.jpg • Autor: Globe Media / Reuters
RESPEKT

Češi přispívají na pomoc Haiti

Češi jsou štědřejší, než si o sobě myslí. Podle sociologických studií se totiž zapojujeme do charitativních akcí víc, než je v postkomunistických zemích zvykem. A že schopnost pomoci není pouze teorie, ukázali Češi opět při podpoře zemětřesením zničeného Haiti. Během jediného dne se vybralo osm milionů korun, celkem pak přes čtyřicet milionů. I když štědrému chování bezpochyby pomohly charitativní koncerty známých osobností a český technologický zlepšovák dárcovských textových zpráv DMS, zaslouží si Češi respekt.

 

 

 

 

06_despekt_R04_2010_s.jpg
06_despekt_R04_2010_s.jpg • Autor: Respekt
DESPEKT

Karlovarská losovačka

Představitelé karlovarského magistrátu potvrdili, že dovedou být nad věcí. Čtyři roky kolovalo po internetu video ukazující v přímém přenosu, jak se pod jejich dohledem falšuje losování ve výběrovém řízení na výstavbu sportovní haly. Magistrát ale zůstal v klidu a zpochybněnou soutěž dotáhl do konce. Teď soud definitivně potvrdil, že výběrové řízení bylo zmanipulované, a uložil zaplatit magistrátu půlmilionovou pokutu. Představitelé Karlových Varů na to reagovali prohlášením, že vše je v pořádku, protože pokutu už dávno zaplatili. Otrlost, s jakou přijali soudní rozhodnutí o své vlastní zkorumpovanosti, si nezaslouží nic jiného než despekt.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte