67B_R37_2010_n.jpg
67B_R37_2010_n.jpg

Peněženka-čmelák zabzučí v kapse pokaždé, když na bankovní účet majitele přijdou nebo z něj odejdou peníze. Čím větší částka, tím déle a silněji vibruje. Peněženka-medvědice obsahuje pevný svírací mechanismus: jak se člověk blíží k vyčerpání stanoveného limitu, musí používat stále větší sílu, aby ji vůbec otevřel. Peněženka-páv se nafoukne po výplatě, když má majitel na kontě spoustu peněz, a pak postupně splaskává. Šrajtofle, které zhmotňují a zpřítomňují virtuální finanční informace, patří zatím do kategorie „vtipné nápady studentů techniky“ (http://bit.ly/(aOcFgD). Už dnes ale fungují a jsou to výmluvné příklady toho, co také můžeme čekat od nastávající éry internetu věcí, kdy se předměty každodenní potřeby připojují k síti a komunikují skrze ni se svými majiteli i mezi sebou navzájem.

67A_R37_2_2010_s.jpg
67A_R37_2_2010_s.jpg

Na přelomu srpna a září přesáhl počet přístrojů připojených k internetu pět miliard. Počítače jsou ale v menšině. Víc je mobilů, aut, lednic, televizí, budíků nebo třeba automatů na limonádu. Počítačové čipy jsou čím dál levnější, bezdrátové připojení k internetu je už téměř všude a neustále se zrychluje. Tak proč toho nevyužít? Nemusíme přece chodit kontrolovat pračku, zda už doprala, když nám to může oznámit e-mailem.

Ředitel firmy Ericsson Hans Vestberg odhaduje, že v příštích deseti letech se počet věcí připojených k internetu zvýší desetinásobně. Nejužitečnější podle něj budou…

2010_obalka_R37
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 47 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R37
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 47 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte