06_respekt_repro_respekt_R3_n.jpg
06_respekt_repro_respekt_R3_n.jpg

RESPEKT

06_respekt_repro_respekt_R3_s.jpg
06_respekt_repro_respekt_R3_s.jpg
Trefa do obrany

Mohlo by to působit zvláštně, hodnotit jiné médium. Odhalení kolegů z Mladé fronty DNES o korupci na ministerstvu obrany, které vedlo k pádu léta podezřelého náměstka, je ale opravdu trefa do černého. Navíc ukazuje, že zatřást „neotřesitelným“ systémem neprůhledných vztahů a úplatků, není až tak těžké. A to i navzdory policii, která korupční systém místo jeho rozbití kryje.

 

 

 

DESPEKT

06_despekt_ctk_R36_2010_s.jpg
06_despekt_ctk_R36_2010_s.jpg • Autor: ČTK
Patrik vládním poradcem

Je možné být novinářem a zároveň poradcem ministra? Určitě ne. A co občanským aktivistou kritizujícím vládu a poradcem ministra? To už je schůdnější, přesto si dovolujeme projevit skepsi k rozhodnutí Miroslava Patrika přijmout místo poradce ministra dopravy a zároveň zůstat aktivistou Dětí Země. Patrik je dnes nejfundovanějším kritikem toho, jak se tu staví dálnice, a je dobře, pokud se s ním bude ministr bavit. Pracovat pro establishment ale znamená něco víc: například projevit loajalitu při obhajobě vládní politiky či při zacházení s exkluzivními informacemi. A skutečně je Patrik připravený na takovou ztrátu nezávislosti?

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte