81_R32_2010_n.jpg
81_R32_2010_n.jpg
81_R32_2010_s.jpg
81_R32_2010_s.jpg

Z minaretu se nese toho dne poslední „Alláhu Akbar“. Večerní rozjímání nad uplynulým dnem. Množství událostí, které se dá během necelých 24 hodin v Tunisu zažít, mě stejně vždycky překvapí. Přes čtyři roky tu pracuji na státní zakázce výstavby kulturního centra, kterou zajišťuje česká stavební firma, můj zaměstnavatel.

Na sedmou ranní do kanceláře, zapnout notebook a začít vyřizovat poštu. Připomínky k návrhu smlouvy, komentář bankovní záruky, nesrovnalosti v dokumentech z banky, aktuální stav závazků a pohledávek, jedna změna letenky… Tak do toho, v 10.00 musím být na stavbě, máme jednání s francouzským dodavatelem. Kolega ze stavby po ICQ hlásí, že píše investor, za týden chtějí ministři schůzku s generálním ředitelem. Přeposílám info do Prahy. Přes Skype odpovídám na dotazy dodavatele divadelních křesel. Zpátky k rozdělané práci. Mezitím ještě pár telefonátů, odeslání odpovědí na všechny došlé e-maily a v 9.45 balím notebook.

V 10.00 vjíždím na stavbu, Francouzi nikde, žádné překvapení, těžko říct, kdo to okoukal od koho… Francouzi od Tunisanů, nebo Tunisané od Francouzů. S největší pravděpodobností nikdo od nikoho. Zapínám notebook, sklenička mátového čaje od našeho místního „vařiče kávy a čaje“, a už je tady máme.

Po 11. je čas debatu ukončit, technický ředitel má další jednání s architektem, já se přesouvám s kolegou na Ředitelství celní…

2010_obalka_R32
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R32
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte