Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Jeden den v životě

Inšalláh!

81_R32_2010_n.jpg
81_R32_2010_n.jpg
81_R32_2010_s.jpg
81_R32_2010_s.jpg

Z minaretu se nese toho dne poslední „Alláhu Akbar“. Večerní rozjímání nad uplynulým dnem. Množství událostí, které se dá během necelých 24 hodin v Tunisu zažít, mě stejně vždycky překvapí. Přes čtyři roky tu pracuji na státní zakázce výstavby kulturního centra, kterou zajišťuje česká stavební firma, můj zaměstnavatel.

Na sedmou ranní do kanceláře, zapnout notebook a začít vyřizovat poštu. Připomínky k návrhu smlouvy, komentář bankovní záruky, nesrovnalosti v dokumentech z banky, aktuální stav závazků a pohledávek, jedna změna letenky… Tak do toho, v 10.00 musím být na stavbě, máme jednání s francouzským dodavatelem. Kolega ze stavby po ICQ hlásí, že píše investor, za týden chtějí ministři schůzku s generálním ředitelem. Přeposílám info do Prahy. Přes Skype odpovídám na dotazy dodavatele divadelních křesel. Zpátky k rozdělané práci. Mezitím ještě pár telefonátů, odeslání odpovědí na všechny došlé e-maily a v 9.45 balím notebook.

V 10.00 vjíždím na stavbu, Francouzi nikde, žádné překvapení, těžko říct, kdo to okoukal od koho… Francouzi od Tunisanů, nebo Tunisané od Francouzů. S největší pravděpodobností nikdo od nikoho. Zapínám notebook, sklenička mátového čaje od našeho místního „vařiče kávy a čaje“, a už je tady máme.

Po 11. je čas debatu ukončit, technický ředitel má další jednání s architektem, já se přesouvám s kolegou na Ředitelství celní…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
2010_obalka_R32
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte