Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Protektorát Haiti

3-komentar_n.jpg
3-komentar_n.jpg • Autor: Respekt

Proč se zdá, že pomoc jde tak pomalu

Generální tajemník OSN apeluje na okamžitou nutnost pomoci, ministryně zahraničí USA se urychleně vrací z cesty po světě, aby se spolu s ministrem obrany věnovala situaci. Konvoje lodí, desítky helikoptér, tisíce amerických vojáků, záchranné týmy z Číny, Ruska, Evropy a dalších zemí, mírové jednotky hlídající pořádek, řízení letového provozu převzali dispečeři na Floridě, počet letadel dosahuje devadesáti za den, nevládní organizace v zemi v tempu hodin mapují situaci a potřeby, lidé po celém světě přispívají na pomoc, schází se desítky a stovky milionů dolarů… Přesto je několik dnů po ničivém zemětřesení v hlavním městě Haiti pomoci nedostatek, mnoho lidí postupně zemřelo, tisíce či desetitisíce žijí na ulicích. Jak je to možné, ptali se v minulých dnech nejen ti, kteří přežili a zoufale čekali na potřebnou pomoc, ale stále naléhavěji i novinářské týmy z celého světa s nevyslovenou, leč tušenou otázkou: kdo je za to zodpovědný?

3-komentar_s.jpg
3-komentar_s.jpg • Autor: Respekt
Hledá se stát
Realita nenadálých katastrof je naneštěstí taková, že nejsou, až na výjimky, předpokládány, plánovány, ani nacvičovány. Platí úměra čím větší krize a čím méně rozvinutá země, tím horší dopady. Přitom ani vyspělé země nejsou často schopny podobnou situaci zvládnout. Vzpomeňme si na tragédie při moravských povodních v roce 1997. Nebo na…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 45 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
I_obalka.indd
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 45 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte