3-komentar_n.jpg
3-komentar_n.jpg • Autor: Respekt

Proč se zdá, že pomoc jde tak pomalu

Generální tajemník OSN apeluje na okamžitou nutnost pomoci, ministryně zahraničí USA se urychleně vrací z cesty po světě, aby se spolu s ministrem obrany věnovala situaci. Konvoje lodí, desítky helikoptér, tisíce amerických vojáků, záchranné týmy z Číny, Ruska, Evropy a dalších zemí, mírové jednotky hlídající pořádek, řízení letového provozu převzali dispečeři na Floridě, počet letadel dosahuje devadesáti za den, nevládní organizace v zemi v tempu hodin mapují situaci a potřeby, lidé po celém světě přispívají na pomoc, schází se desítky a stovky milionů dolarů… Přesto je několik dnů po ničivém zemětřesení v hlavním městě Haiti pomoci nedostatek, mnoho lidí postupně zemřelo, tisíce či desetitisíce žijí na ulicích. Jak je to možné, ptali se v minulých dnech nejen ti, kteří přežili a zoufale čekali na potřebnou pomoc, ale stále naléhavěji i novinářské týmy z celého světa s nevyslovenou, leč tušenou otázkou: kdo je za to zodpovědný?

3-komentar_s.jpg
3-komentar_s.jpg • Autor: Respekt
Hledá se stát
Realita nenadálých katastrof je naneštěstí taková, že nejsou, až na výjimky, předpokládány, plánovány, ani nacvičovány. Platí úměra čím větší krize a čím méně rozvinutá země, tím horší dopady. Přitom ani vyspělé země nejsou často schopny podobnou situaci zvládnout. Vzpomeňme si na tragédie při moravských povodních v roce 1997. Nebo na…

I_obalka.indd
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 45 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka.indd
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 45 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte