Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Dopisy

Dopisy

KNÍŽE V PLOTĚ
RESPEKT 28/2010

Při pohledu na str. 22, kde jsou rozesmátí politici, zejména bývalý disident Saša Vondra, se mi vybavily Brežněvovy polibky a jásající davy na Prvního máje…

Prostě zřejmě jsme nepoučitelní. Což jsou pro práci ministrů a vůbec politiků nejdůležitější dlouhé vlasy za minulého režimu? Což nepřestane mentorování nad bývalým členstvím v KSČ jako v případě nastávajícího ministra kultury (vůbec ho nehájím, jako zubař nemá jistě vůbec žádnou kvalifikaci v kultuře). Vždyť kdo chtěl něco pozitivního dělat, musel zase někde jinde ubrat… Šetřit na státním rozpočtu tím, že jedu tramvají do práce (a na druhou stranu snížím sociální dávky atd.), je přece kontraproduktivní.

Přečtěte si zmíněného Krugmana – snížením dávek se sníží investice do DOMÁCÍHO podnikání a dospěje to kdoví kam… To raději ať jsou na svých místech odborníci bez rozdílu politického smýšlení.

Bohdan Kousal, Prostějov

KOSMOPOLITICKÝ IMPERATIV
RESPEKT 28/2010

Pan Ulrich Beck ve svém eseji moudře připomíná, že zavedení společné jednotné měny v Evropské unii – bez faktu mít nejen ekonomickou a hospodářskou, ale především politickou a fiskální integraci – bylo, mou vlastní interpretací, dosti nezodpovědné. Jistě, krok do neznáma, krok…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.