Na první pohled je nerozeznáte od spolužáků. Džíny, triko s obrázkem a na zádech batoh. Přesto mají studenti David Pech (22) a Zdeněk Solnický (21) poněkud jiné starosti: stojí totiž společně v čele moravské firmy Weblift, která se zabývá tvorbou internetových obchodů. Po čtyřech letech fungování patří ke špičce v Moravskoslezském kraji, mají pobočku v Brně, zaměstnávají devět lidí a míří do Prahy.

Zkouška dospělosti
O počítače a programování se zajímali odjakživa. Ale myšlenka pustit se do podnikání na vlastní pěst je napadla až během brigády v jedné z ostravských firem, které se zabývají tvorbou e-shopů. David (studuje informatiku v Brně) i Zdeněk (navštěvuje marketing v Ostravě) rychle získali pocit, že by to uměli lépe. Zhruba rok vytvářeli webové prezentace pro kamarády a známé. V čase maturity ale vyhráli třetí místo v soutěži o nejlepší podnikatelský záměr s úplnou novinkou – chystali se vytvořit sdružený webový obchod, ve kterém by zákazníci našli na jednom místě zboží všech internetových prodejců. Součástí výhry byla možnost přesunout se do podnikatelského inkubátoru ostravské Vysoké školy báňské.

33_R14_2010_s.jpg
33_R14_2010_s.jpg • Autor: Respekt
„Najednou tu byla kancelář, která se musí platit, a tlak něco si vydělat,“ vzpomínají dnes. Brzy získali velkou zakázku na soubor osmi internetových obchodů, která jim dodala potřebnou finanční injekci. Coby devatenáctiletí studenti…

2010_obalka_R14
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 50 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R14
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 50 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte