Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Česko

Žádné hurá

Podle střízlivého komentáře střízlivých Financial Times Češi schválením Lisabonské smlouvy dolní komorou svého parlamentu zabrzdili „rostoucí rozpaky“, které kolem prodlužujícího se českého mlčení ke smlouvě bublaly napříč Evropou.

2009-435-mobr-20aR092009n.jpg
2009–435-mobr-20aR092009n.jpg • Autor: Respekt

2009-435-vobr-20aR092009.jpg
Fotografie: Tak co vám řekli v Dublinu, pane kolego? (Zleva vicepremiér Vondra s poslanci Sobotkou a Rathem) – Autor: ČTK, www.ctk.cz • Autor: ČTK

Představte si někoho, kdo právě zkouší udělat první krůček na svých nohou, ale zároveň má u toho koučovat skupinku zkušených běžců, z nichž jeden má navíc za sebou komplikovanou zlomeninu. V té roli by se teď Češi mohli poznat. Na svém sněmu se poprvé – a jako poslední ze sedmadvacítky – vyjádřili k Lisabonské smlouvě a zároveň jako předsedové EU připravují se vzbouřenými Iry jejich lisabonské „repete“.

Není to, že bych jásal

Podle střízlivého komentáře střízlivých Financial Times Češi schválením Lisabonské smlouvy dolní komorou svého parlamentu zabrzdili „rostoucí rozpaky“, které kolem prodlužujícího se českého mlčení ke smlouvě bublaly napříč Evropou.

To nezní právě jako nadšená oslava. A ani v pražské sněmovně – navzdory tomu, že Lisabon získal ústavní většinu 125 hlasů – se nebouchalo šampaňským. „Pořád zůstává taková pachuť trapnosti z toho věčného odkládání,“ kroutila po hlasování hlavou poslankyně zelených Kateřina Jacques.„Mělo to být schválené už před rokem,“ doplnil ji ministr pro místní rozvoj Cyril Svoboda. Tomu také vadilo, že v debatě „nezazněly téměř žádné věcné argumenty, všechno bylo účelové“.

Svoboda má pravdu. Podstatná část poslanců nejsilnější vládní strany, kteří na Lisabon kývli, tak učinila buď proto, že…

2009_obalka_R09
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 57 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2009_obalka_R09
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 57 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Silvie Lauder

vedoucí rubriky, Fokus

Silvie Lauder
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1496
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte