2009-423-mobr-73R092009n.jpg
2009–423-mobr-73R092009n.jpg • Autor: Respekt

2009-423-vobr-73R092009.jpg
Autor fotografie: Archiv autora • Autor: Respekt

Dnes jsem si přispal do půl sedmé. Mám totiž odpolední směnu, která začíná v 11 hodin. Pracuji jako pečovatel v Domově odpočinku ve stáří Diakonie Českobratrské církve evangelické v Krabčicích, které leží přímo pod Řípem. Pečujeme o seniory, kteří nemohou vzhledem ke svému fyzickému či duševnímu stavu zůstat v přirozených podmínkách vlastního domova.

Po ránu je u nás cvrkot. Máme tři školáky a k tomu tři menší děti. Jdu vzbudit ty školou povinné a oholit se. A za okamžik je tu manželka s naším nejmenším. Je to náš „budíček“, často se rozezvučí dříve než můj nařízený mobil. Dcerky chystají snídani a svačinu do školy. Krotím menší neshody a posiluji se dobrou snídaní. Od snídaně vybíhám po schodech pro tříletou Nikolku, která je ráda, když ráno vidí i tátu doma. Posadit na nočník, podat bačkůrky, nastavit záda a jedeme dolů.

S manželkou a staršími dětmi, jako sehraný tým, směřujeme vše k tomu, abychom se v sedm hodin sešli v obýváku. Docupital i rozespalý pětiletý Jonatan a usadil se mámě na klín. Dnes beru kytaru a společně si zazpíváme, přečteme si z Bible a modlíme se a děkujeme za nastávající den. Čtu o tom, že máme od Boha přikázání milovat se navzájem. Poté se loučím s našimi studenty.

Spolu s dětmi, které zatím do školy nemusejí, vyčistím krb, dotáhnu kapající kohoutek a zasednu ke 40 let starému leporelu o strojích na stavbě. Má velký úspěch.

Do…

2009_obalka_R09
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 57 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2009_obalka_R09
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 57 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte