Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Česko

Pirát na Pražském hradě

Když Viktor Kožený vzkázal na stránkách Mladé fronty Dnes před pár dny do Česka: „Soud mne očistil“, vypadalo to na hodně třaskavou informaci. Muž přezdívaný „pirát z Prahy“ je tu už roky stíhán za podvod a okradení bezmála čtvrtmilionu Čechů, takže satisfakce za takovou újmu by mohla být tučná. Nic takového ale nehrozí.

2009-321-mobr-pirat.jpg
2009–321-mobr-pirat.jpg • Autor: Respekt

2009-321-vobr-24R07kozeny.jpg
Fotografie: Definitivně očištěn. A další žaloby na krku. (Viktor Kožený) – Autor: ISIFA • Autor: Respekt

Když Viktor Kožený vzkázal na stránkách Mladé fronty Dnes před pár dny do Česka: „Soud mne očistil“, vypadalo to na hodně třaskavou informaci. Muž přezdívaný „pirát z Prahy“ je tu už roky stíhán za podvod a okradení bezmála čtvrtmilionu Čechů, takže satisfakce za takovou újmu by mohla být tučná. Nic takového ale nehrozí: Koženého vzkaz se týkal jeho sporu s někdejšími společníky vedeného v Londýně, který – jak briskně napsaly zdejší noviny – na české reálie nemá žádný vliv. Koženého údajná „očista“ ale bezpochyby vyvolala radost minimálně na Pražském hradě. Jak totiž nyní vyšlo z dosud utajených dokumentů v USA najevo, s Koženého londýnským dobrodružstvím byl totiž na začátku spojen kancléř českého prezidenta a současný člen vládní rady pro řešení ekonomické krize Jiří Weigl.

Vzhůru do Baku

„Ano, pamatuji si na to,“ pokyvuje hlavou ve své kanceláři na Pražském hradě kancléř Weigl a přitahuje si k očím dopis s jedenáct a půl roku starým datem. „Je to odpověď na oficiální dotaz od ázerbájdžánského prezidenta, který se ptal na naše zkušenosti s panem Koženým.“

Úkol odpovědět do Ázerbájdžánu dostal Weigl od tehdejšího premiéra Václava Klause coby šéf jeho týmu poradců. Nedlouhý dopis, který autor tohoto článku získal v USA z…

2009_obalka_R07
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 58 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2009_obalka_R07
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 58 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte