65A_R48_2009_n.jpg
65A_R48_2009_n.jpg • Autor: Respekt

Jsou čtyři hodiny ráno. Naplánovaná služební cesta mě nutí vstát. Vyjíždím ještě za tmy a netrpělivě očekávám sedmou hodinu, kdy začne na ČRo 3 pořad Mozaika. Spolucestující chabě protestují, ale asertivně se bráním, že bych jinak usnul. V klokotu rozhovoru se opatrně chlubím svým odpoledním programem – upevněním držáku na vlajku a vyvěšením státní vlajky, zítra je totiž 17. listopad. Ze zadních sedaček tranzitu se ozývá něco o bláznovi, a tak rozhovor raději stáčím na přijatelnější témata. Po poledni jsem doma, přebírám od manželky hlídání dětí. Jeník skoro čtyřletý a Eliška pětiletá jsou vděčni za jakoukoli aktivitu, takže s upevňováním vlajky problém nemají; Matěj je na prázdninách u babičky, a tak mám o starost méně.

65A_R48_2009_s.jpg
65A_R48_2009_s.jpg • Autor: Respekt
Nejdříve hledáme držák, již před dvěma měsíci ukovaný kovářem. Kupodivu nám hledání tentokrát zabralo méně času než jindy, držák je těžký a žádné z dětí ho neuneslo, takže se nemohl stát jejich kořistí. Poté následuje telefonát tchánovi, který je po prohrané společné sázce mým poradcem a já s ním musím vše, v čem váhám, konzultovat. Tentokrát mi dělá problém místo, kam držák upevnit. Na čelní stranu domu se mi nechce, přece jen se trochu stydím, a dosavadní místo na balkoně, kde vlajku podepíráme sáňkami, mi zase nepřijde dost důstojné. Pantáta jednoznačně určuje čelo domu směrem do ulice.

Vrtání ze žebříku ve výšce pěti metrů a s dvěma dětmi viklajícími…

2009_obalka_R48
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 45 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2009_obalka_R48
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 45 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte