Minulý týden

Minulý týden

minuly_tyden_s.jpg

Padající sníh zkomplikoval dopravu ve výše položených oblastech Česka. V Praze hráli Massive Attack. Sčítání ptactva odhalilo, že za posledních 30 let ubylo v Česku deset milionů ptáků. Zemřel Claude Lévi-Strauss. Noviny informovaly o volání Ukrajiny, která požádala státy NATO o všestrannou urgentní pomoc poté, co ji současně zasáhly epidemie normální a prasečí chřipky. Prezident republiky Václav Klaus tajně podepsal Lisabon. Sametová revoluce stála za to, odpovědělo v průzkumu CVVM 69 procent občanů Česka, opačného názoru je podle Hospodářských novin 23 procent lidí a odpověď „nevím“ dalo 8 procent.
Bude pravděpodobně více po tatínkovi, osudové číslo má pětku, tedy výjimečně silná osobnost, bude se živit hlavou a bude finančně zajištěná až do smrti, popsala numeroložka Marie Gita Gabrielli deníku Právo osudy holčičky Margarity, která se 1. 11. 2009 narodila předsedovi ČSSD Jiřímu Paroubkovi a jeho ženě Petře; manželé Paroubkovi nechali dvě hodiny po porodu svoji dcerku nafotit a fotografie pak prodali za 200 tisíc korun bulvárnímu deníku AHA!. „Krize ruinuje už i nevěstince,“ odhalil pro své čtenáře deník Právo. Dvouletá Natálka, popálená letos v dubnu na 80 procentech těla při žhářském útoku českých neonacistů na dům její romské rodiny ve Vítkově, absolvovala v ostravské fakultní nemocnici poslední – patnáctou – plastickou operaci, při níž jí lékaři přikryli poslední kousky popálené kůže. Vzrostly vklady do podílových fondů.
Ověřoval jsem si to a můžu se omluvit Mirkovi Kalouskovi i vám, i všem: bylo to jednomyslné, ale já žil v domnění, že jsem se zdržel. Ostatní výhrady platí, řekl médiím šéf lidovců a bývalý člen Topolánkovy vlády Cyril Svoboda, který předtím obvinil svého politického konkurenta a bývalého ministra financí ve stejné vládě Miroslava Kalouska z organizace „podezřelé a neprůhledné“ státní zakázky na likvidaci ekologických škod z doby komunismu; Svoboda přitom prohlašoval, že na vládní schůzi hlasoval proti tendru, ale Kalousek předložil záznam dokazující, že to není pravda. Sociologické studie potvrdily, že ztráta zaměstnání přináší netrénovaným lidem hrozbu vážných zdravotních potíží a zvyšuje až o polovinu riziko sebevraždy. Banky se rozhodly přitvrdit proti zdejším neplatičům hypoték. Slezské divadlo Opava zahrálo poprvé v dějinách Japoncům Dalibora. Statistika odhalila, že klesl zájem o červené víno.
Já se starám o hospodaření školy, vážně ne o to, jak studuje Taťána, prohlásil vlivný pražský radní Milan Richter poté, co vyšlo najevo, že jeho partnerka a česká Miss World Taťána Kuchařová nastoupila letos v květnu na Vysokou školu finanční a správní, kde Richter sedí ve správní radě, a během tří měsíců získala všechny zkoušky a zápočty pro postup do druhého ročníku. Chomutovská primátorka a populární bojovnice proti „romským zneuživatelům sociálních dávek“ Ivana Řápková si vzala dovolenou a přestala komunikovat s tiskem, když se prozradilo, že během svého studia na právnické fakultě v Plzni získala zkoušky a zápočty, aniž by o tom věděli její učitelé.
Vzdám se ho, prohlásil po pěti dnech váhání o svém titulu JUDr. jiný student plzeňských práv, šéf ústavně právního výboru parlamentu a strážce obecní morálky Marek Benda (ODS), který podle zjištění získal svůj „malý doktorát“ tak, že své diplomce dal nový nadpis a zvětšil řádkování a bez protestu plzeňských pedagogů ji prohlásil za svou rigorózní práci. V pražském klubu SaSaZu zpívala Lily Allen. Geofyzici a jiní vědci bezvýsledně zkoumali nově dostavěný dům ve Strašicích, v němž už týdny dochází k samovolnému vzplanutí zásuvek a praskání žárovek a skla. Zemřel František Veselý. Do soutěže o půlbilionovou zakázku na stavbu nových bloků Jaderné elektrárny Temelín se kromě ruského státního Atomstrojexportu přihlásila francouzská Areva a americký Westinghouse.
Češi jsou strašně chladní, připadá mi, že si vůbec neváží ani života, ani smrti, ani člověka – jako by ani sami nevěděli, proč žijí a umírají, řekl v rozhovoru pro Lidové noviny romský básník a překladatel Emil Cina. Sdružení přátel Miloše Zemana zahájilo jednání o předvolební spolupráci se Stranou důstojného života, která v posledních volbách získala úspěšných 18 tisíc hlasů. Meteorologové varovali veřejnost, že po sněhu se přižene vichr.

Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Ivan Lamper

editor

Ivan Lamper
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2096

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte