06_R45_des_n.jpg
06_R45_des_n.jpg • Autor: Respekt

06_R45_res_s.jpg
06_R45_res_s.jpg • Autor: Respekt
RESPEKT

Vesecká otevřela případ Mrázek

Jak dokládají příklady z minulosti (třeba kauza Čunek), ne každé znovuotevření už jednou odložených kauz vede k nějakému výsledku. Proto je třeba mít se na pozoru. Požadavek nejvyšší státní zástupkyně Renaty Vesecké, aby policisté doplnili důkazy ve vyšetřovacím spisu týkajícím se vraždy kmotra českého podsvětí Františka Mrázka, si nicméně zaslouží respekt. Mrázkova vražda je klíčem k řadě dalších zločinů sahajících až do nejvyšších pater české politiky a její došetření by mohlo významně omezit moc tuzemských mafiánů. Možnost, že by Vesecká otevřela případ jen proto, aby nakonec řekla, že nic nového už zjistit nejde, si zatím nepřipouštíme.

06_R45_des_s.jpg
06_R45_des_s.jpg • Autor: Respekt
DESPEKT

Opoždění Fejkovi kritici

Petr Fejk stál v čele pražské zoologické zahrady dvanáct let, ovšem – světe, div se – zaměstnanci zahrady jej začali ostře a veřejně kritizovat za špatné a ke zvířatům neohleduplné řízení až teď. Právě v době, kdy Fejk z čela zoo odchází a míří na diplomatický post do New Yorku. Ponechme stranou podstatu sporu, byť podle řady expertů jsou výtky zaměstnanců opodstatněné. Co si však zasluhuje palec dolů, je ono načasování. Zaměstnanci teď dokonce chystají dopis magistrátu. Když Petr Fejk tak vážně chyboval a zvířata kvůli jeho rozhodnutím trpěla, proč na to město a veřejnost jeho brzy bývalí podřízení neupozornili už dříve?

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte