O soukromá data ve firemní síti nepřijde ten, kdo tam žádná nemá.

Správci sítí a ti další hoši od drátů, serverů a aplikací velmi rádi čtou to, do čeho jim nic není a co lze považovat za soukromé, případně firemní tajemství. Informace pochází z agentury Reuters, která citovala zajímavý výzkum na téma IT pracovníci a jejich respekt k tomu, co je nemá zajímat, ale k čemu mají přístup. Vzhledem ke zdroji bychom měli brát varování vážně.

Celé třetině „ajťáků“ prý není nic svaté. Zvesela šmírují, po čem jim nic není. Výzkum to ukázal zcela jasně, hesla pro ně nejsou překážkou, rádi se hrabou v tajných datech, a to jak ve firemních, tak v soukromých. Ano, toto zjištění není žádnou novinkou. Výzkum jenom potvrdil, co všichni dávno víme. To, že ten zarostlý pán od serverů si s našimi daty může dělat, co chce, pokud se mu zachce, vidí do našich e-mailů a dokumentů. Ze čtyř stovek IT profesionálů z USA a Velké Británie 35 procent přiznalo, že čmuchá, 74 procent z nich po datech, do kterých jim vůbec nic není. Ve stejném výzkumu před rokem to bylo jen 33 procent.

Co tedy nenechavce nejvíce zajímá? Marketingové a obchodní informace, data z finančního oddělení (proč nezjistit, kolik bere kolega, když můžete, že?), zákaznická databáze. To vše jsou a měly by být údaje, které jsou pro firmu velmi cenné, a do nichž by neměl jen tak někdo nahlížet. Udi Mokady, šéf společnosti Cyber-Ark (tato firma…

2009_obalka_R38
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2009_obalka_R38
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte