Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Česko

Budeme propouštět

Jaké úkoly čekají na nového televizního šéfa

Už to vypadalo, že všechny znepokojivé okolnosti okolo volby šéfa České televize zahalí milosrdný prázdninový klid. Najednou jde však o žhavou událost. K médiím, která spekulují o tom, na jakém jménu už se politici dopředu dohodli, se přidala stovka naštvaných umělců a akademiků. Ti apelují na to, aby se volba, naplánovaná na tuto středu, zrušila a kompletně se změnil systém, jakým se vybírají televizní radní – a volitelé generálního ředitele. Vláda na tom už pracuje a do toho senátoři řeší návrh, který má radikálně změnit financování nejdůležitějšího veřejného média v zemi. Na jednu volbu je toho více než dost.

Takhle ne
Začněte znova a jinak. Tak by se dal shrnout požadavek adresovaný politikům a podepsaný stovkou spisovatelů, akademiků, herců, zpěváků a dalších celebrit. Těm se nelíbí, že politici mají rozhodující vliv na dosazování členů Rady České televize a přes ně potom i na volbu ředitele. Je to stará věc. Televizní radní může sice v Česku navrhnout jakékoliv občanské sdružení, konečný výběr z navržených kandidátů však nakonec provádějí poslanci ve sněmovně. Aktuálně se spekuluje o tom, že radní mají podle zadání politiků volbu generálního ředitele skončit patem a vypsat nové výběrové řízení. Údajně kvůli tomu, aby se do něj mohl přihlásit současný šéf zpravodajství televize Milan Fridrich, který má v současnosti podporu dvou…

2009_obalka_R29
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2009_obalka_R29
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte