Jaké úkoly čekají na nového televizního šéfa

Už to vypadalo, že všechny znepokojivé okolnosti okolo volby šéfa České televize zahalí milosrdný prázdninový klid. Najednou jde však o žhavou událost. K médiím, která spekulují o tom, na jakém jménu už se politici dopředu dohodli, se přidala stovka naštvaných umělců a akademiků. Ti apelují na to, aby se volba, naplánovaná na tuto středu, zrušila a kompletně se změnil systém, jakým se vybírají televizní radní – a volitelé generálního ředitele. Vláda na tom už pracuje a do toho senátoři řeší návrh, který má radikálně změnit financování nejdůležitějšího veřejného média v zemi. Na jednu volbu je toho více než dost.

Takhle ne
Začněte znova a jinak. Tak by se dal shrnout požadavek adresovaný politikům a podepsaný stovkou spisovatelů, akademiků, herců, zpěváků a dalších celebrit. Těm se nelíbí, že politici mají rozhodující vliv na dosazování členů Rady České televize a přes ně potom i na volbu ředitele. Je to stará věc. Televizní radní může sice v Česku navrhnout jakékoliv občanské sdružení, konečný výběr z navržených kandidátů však nakonec provádějí poslanci ve sněmovně. Aktuálně se spekuluje o tom, že radní mají podle zadání politiků volbu generálního ředitele skončit patem a vypsat nové výběrové řízení. Údajně kvůli tomu, aby se do něj mohl přihlásit současný šéf zpravodajství televize Milan Fridrich, který má v současnosti podporu dvou…

2009_obalka_R29
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2009_obalka_R29
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte