65_R26_chrpa_n.jpg
65_R26_chrpa_n.jpg • Autor: Respekt

Ráno mne probouzí budík na mobilu. Nemám ho rád. Venku je stále přítmí a mou hlavou se honí myšlenky o glorifikaci práce a o tom, že pracovat pět dní z týdne není fér.

Přesto se zvednu, políbím Barku a jdu si vařit čaj do termosky. Společně se svačinou do tašky přihazuji tvrdý chléb – bude se mi ještě hodit. Políbím znovu Barku a vyrážím rozmrazit auto. Cestou do Kirkwallu zdravím staré známé – stojící kameny a místní největší hrobku Maes Howe. Pase se na ní hejno divokých hus. Hned za ní v potoce loví volavka. Zřejmě proto se mi zlepšuje nálada a snad i v práci bude legrace.

A je tomu tak. Vysokozdvižná kontejnerová ještěrka nechce nastartovat. Volám mechaniky: „Co se děje?“ „Nechce to chytit.“ „Jak to?“ „Já nevim, ty seš mechanik…“

65_R26_chrpa_s.jpg
65_R26_chrpa_s.jpg • Autor: Respekt
Po chvíli doráží v nákladním autě a se startovacími kabely a při zprovozňování mého pracovního náčiní se mnou debatují o včerejšku a o tom, že ten porouchaný alternátor už by bylo záhodno vyměnit. Prý jsem včera večer při vykládce lodi moc svítil, proto to nechtělo chytit.

Dvůr, na kterém pracuji, je plný kromě všudypřítomného bahna (odtud jméno bažina) také kontejnerů, různých strojů, beden, krovů a železa. Jsme jediná firma na ostrovech zabývající se lodní dopravou, tudíž přivezeme vše – od hřebíku po traktor. Naložím nákladní…

2009_obalka_R26
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 46 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2009_obalka_R26
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 46 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte