2009-707-mobr-73R14Jona1-Macekn.jpg
2009–707-mobr-73R14Jona1-Macekn.jpg • Autor: Respekt

2009-707-vobr-73R14Jona1-Macek.jpg
Autor fotografie: Archiv autora • Autor: Respekt

Sedím nervózně na malém stolku před televizí, batoh na zádech, boty na nohou, bundu v ruce. Spěchám do plaveckého bazénu na pravidelné úterní plavání, ale toto si nechci nechat ujít. Místopředsedkyně sněmovny roztřeseným hlasem dočítá poslední jména poslanců. Hlas se jí poprvé nepatrně zlomil, když přišla k poslanci jménem Tlustý. Jeho „pro návrh“ zapůsobilo jako výbuch bomby v naprostém tichu. Všechna další, ještě donedávna neočekávaná „pro návrh“, už působí jen jako hřebíčky do rakve. Jednání o vyslovení nedůvěry vládě spěje ke svému konci. Čekám, jestli je to opravdu tak. Sněmovní kurátoři si berou pět minut na ověření hlasování a sdělení výsledků. Televize přepojuje vysílání do studia a moderátor ihned oznamuje, že podle předběžných výsledků je rozhodnuto. Vláda padla!

Dostaví se hodně nepříjemný pocit, nevolnost od žaludku, zklamání, ale není na co čekat. Vypínám televizi, opouštím byt a za běhu k zastávce tramvaje si oblékám bundu. Přiběhnu přesně na čas. Svíravý pocit mě neopouští. Pocit prohry a nemožnosti události zvrátit. Zjišťuji však, že od běžného pocitu prohry, který zažívám vcelku pravidelně například při vypadnutí oblíbeného hokejového klubu z bojů o titul, se tento pocit dosti výrazně liší. Vše beru daleko osobněji, téměř jako bych to byl já, o kom se ten den v Poslanecké sněmovně hlasovalo. Vnímám to jako útok na vlastní životní postoje a názory. Na…

2009_obalka_R14
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 56 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2009_obalka_R14
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 56 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte