Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Nenašli jste, co hledáte?

Napište na [email protected]

Politika, Společnost

Drsňák mezi plyšáky

Několik mužů, kteří se loni koncem roku sešli v baru na moskevské pěší zóně Arbat, mělo na programu jediný bod: ovládnutí Česka.

  • Autor: Respekt
• Autor: Respekt
Autor fotografie: Pavel Reisenauer • Autor: Respekt
Autor fotografie: Pavel Reisenauer • Autor: Respekt

Několik mužů, kteří se loni koncem roku sešli v baru na moskevské pěší zóně Arbat, mělo na programu jediný bod: ovládnutí Česka. Znepřátelené špičky ruské, ukrajinské a kavkazské mafie se podle informací tajných služeb po dlouhých jednáních dohodly, že v České republice budou odteď podnikat společně. Policie je přesvědčená, že důvodem fúze je snaha netříštit síly v pronikání do státní správy, která je klíčem k řadě výnosných obchodů a zakázek.

Vzkaz plynoucí z dohody mafiánských kmotrů je podle expertiz jasný: na prázdné křeslo po zdejším zavražděném králi podsvětí a velmistrovi politické korupce Františku Mrázkovi se tlačí spojená východní konkurence. Bezpečnostní půda v Česku se může stát opravdu horkou. Mužem, který má věci udržet na uzdě, je šestatřicetiletý detektiv Robert Šlachta. Prvního ledna vystřídal v čele protimafiánské policejní jednotky legendárního Jana Kubiceho a všichni s napětím čekají, jak uspěje.

Dobrodružství vstříc

Asi takhle nějak si člověk představuje lovce zločinců. Drtivý stisk ruky, po celou dobu rozhovoru soustředěný pohled do očí. Místo obleku modré džíny a do nich nedbale zastrčené šedé tričko. A místo pečlivě zastřiženého účesu vlasy až po ramena a brada zarostlá dlouhými vousy.

Na rozdíl třeba od policejního prezidenta Oldřicha Martinů a jeho náměstků si pan…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 53 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].