Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Jeden den v životě

Srdce do kalhot – kámen ze srdce

V noci ani nespím, ani nebdím, jsem ve stavu, kdy reálné obavy a úzkosti přecházejí v noční můry a všechno se to točí kolem pruhované obálky.

2008-2318-mobr-balaban-novynahled.jpg
2008–2318-mobr-balaban-novynahled.jpg • Autor: Respekt

2008-2318-vobr-balaban-novy.jpg
Fotografie: Jan Balabán – Autor: Pavel Reisenauer • Autor: Respekt

Pošťačka mi to nedala, je to zásilka od soudu, do vlastních rukou, řekla mi žena a já jsem věděl, že mám po klidu až do zítřka. S jakým pruhem to bylo, červeným, nebo modrým? Nevím. Ještě jsou taky s hnědým? Ano, už si připadám, jako bych do něčeho hnědého šlápl. Ty čekáš zas nějakou hrůzu? zeptala se mě s úzkostí v očích. Ale ne, hrůza vždycky přijde, když ji nečekáš. Třeba ti přišlo od soudu něco pozitivního. Co? Dovedeš si představit něco pozitivního od soudu? Ne.

V noci ani nespím, ani nebdím, jsem ve stavu, kdy reálné obavy a úzkosti přecházejí v noční můry a všechno se to točí kolem pruhované obálky. Že by berňák, pojištění? Kolik let dozadu to mohou kontrolovat? Někteří auditoři to prý posílají rovnou exekutorům. Jsou exekutoři od soudu? S jakým pruhem jsou exekutoři? Ale vždyť to mám v pořádku. To si jenom myslíš! A co ta pokuta, co jsem nezaplatil před třemi lety revizorovi? Víš, jaké penále tam naroste? To jsou desítky tisíc, obstaví ti konto, nezaplatíš byt a máš další penále s modrým pruhem. Neměl bych ještě skočit do bankomatu něco vybrat? Beztak už to zablokovali. Z čeho budeme žít? A nedal jsem zas někomu přes hubu, to by bylo asi s červeným pruhem. Ale vždyť jsem jenom přes hubu dostal. Ale co víš? Ten co tě zmlátil, to dal třeba k soudu, třeba měl známé policajty. Víš jak to chodí. Zavřou mě za to, že jsem se jenom bránil. Však říkal: Ještě se uvidíme! A co ta ženská na letišti. Co ta říkala, když jsem zaparkoval na jejím vyhrazeném místě? Vyčkáte se mnou do příjezdu policie, už jsem vás oznámila! Vzpomínáš na její obličej, ten hněv, jako bys jí přejel dítě. Já to dám k soudu! Křičela za tebou, když jsi odjížděl, a zapisovala si tvoji SPZ. Co když to dala k soudu? Ale copak je to nějaký zločin. Stál jste na místě vyhrazeném… Pro koho asi? Co když je to nějaká mocná úřednice nebo mafiánka, ti se mstí z principu. Taková socka s deset let starým autem na jejich zaplaceném místě? To nesnese. Zničí tě jen tak pro plezír! A co když jsem někoho zabil nebo přejel a nevím o tom? Já to radši vůbec nevyzvednu. Když převezmeš obsílku, tak je konec!

Byla s červeným pruhem, správce konkurzní podstaty kuponového fondu, který beztrestně rozkradli jeho majitelé, mi sděloval, že můj podíl na likvidovaném majetku ve výši pět set korun na mě čeká v soudní úschově.

Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte