0:00
0:00
Astrounat Brázda
Odvaha nejen číst

Blogy12. 7. 20082 minuty

Blogy

Půjdete-li si koupit alkohol do jednoho z „liquor stores“ v new-yorském Harlemu, bude s největší pravděpodobností vypadat jako ten nejblíže našemu bydlišti: zboží i personál budou kompletně izolovány od zákazníků stěnami z neprůstřelného skla.

Whisky a kolty

Půjdete-li si koupit alkohol do jednoho z „liquor stores“ v new-yorském Harlemu, bude s největší pravděpodobností vypadat jako ten nejblíže našemu bydlišti: zboží i personál budou kompletně izolovány od zákazníků stěnami z neprůstřelného skla. To je památka na dobu, kdy čtvrť právem slula nevalnou pověstí a nemálo zdejších obyvatel vstupovalo do těchto obchodů nikoli pro litřík něčeho ostřejšího, ale pro obsah kasy.

↓ INZERCE
Inzerce Budvar
Inzerce Budvar

Mlčte, vy jste pacientka…

Jak tak čas běží, tím více jsem zjistil mnoho zajímavých postřehů, které mne obohatily o pohled nad civilizovaností a především samotnou humánností našeho zdravotnictví, o níž se poslední dobou tolik diskutuje. Není to tak dlouho, co jsme s radostí se svou partnerkou zjistili, že budeme rodiči. Denně slýcháme o lékařských pochybeních či zanedbání lékařské péče, nerespektování práv pacientů a dalších nešvarech. Jedna otázka zkrátka střídá otázku druhou, o to více podstatnou. Ale ta hlavní otázka zůstává v popředí stále.

Plavali jsme v Seči

Koukám na ostrov uprostřed přehrady. Hlavně, abychom neplavali kolem toho ostrova, říkám si.

„Plave se kolem ostrova,“ říká vedoucí výpravy klokanů. Nechám si od jinýho klokana na záda napsat fixou číslo. Mám krásný…

Předplaťte si Respekt a nepřicházejte o cenné informace.

Online přístup ke všem článkům a archivu

Články i v audioverzi a mobilní aplikaci
Možnost odemknout články pro blízké
od 150 Kč/měsíc