2008-982-mobr-Rozvody-org..jpg
2008–982-mobr-Rozvody-org..jpg • Autor: Respekt

2008-982-vobr-15R182008.jpg
Fotografie: Hlavně se nevzdat. (Jiří Fiala) – Autor: ČTK, www.ctk.cz • Autor: ČTK

I když mu právě nasazovali želízka, nebyl to pro něj důvod k panice. Na cestě do vězení přesně věděl, jaké to bude. To jídlo. To ticho. To čekání. Nebude to trvat dlouho a brzo ho zase pustí. Stejně jako před čtyřmi lety. Tenkrát sice seděl v Ruzyni celý vánoční měsíc pro podezření, že unesl svého syna Tomáše, ale česká justice musela nakonec uznat omyl a přiznat za vazbu odškodné. I proto zůstal Jiří Fiala v klidu i teď na začátku dubna, když mu nasadili pouta za to, že blokoval Městský soud v Praze. „Ty dva dny ve vězení jsem strávil celkem v pohodě,“ říká s klidem mladý muž. A nezní to, jako by byl rozhodnut, že se tam už nikdy nevrátí.

Jiří Fiala je rozvedený. A není přehnané tvrdit, že rozvod mu úplně obrátil život naruby. A tehdy před patnácti lety to byl dobrý život. Díky znalostem cizích jazyků měl atraktivní práci v zahraničním obchodu, ze štědrého platu si s manželkou a dvěma syny mohli dovolit hezký byt v Praze a chalupu na venkově.

Po dvanácti letech manželství se však štěstí zamotalo. Proč se s ním manželka rozvedla, tomu Jiří dodnes tak úplně neporozuměl. Jisté však je, že se se ženou nebyli schopni dohodnout na tom, jak se budou starat o své děti. Jeho život se od té doby točí jen kolem advokátů, soudních řízení a protestních akcí. Ztratil práci, musel se vystěhovat z bytu a jediný cíl, který už osm let sleduje den co den, je, aby …

200818-vobr-01_obalka_velka.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 52 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200818-vobr-01_obalka_velka.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 52 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte