2007-296-mobr-06A.gif
2007–296-mobr-06A.gif • Autor: Respekt

2007-296-vobr-06A.jpg
Fotografie: Český sen, který nevyšel. (Mrázek) – Autor: Ludvík Hradilek • Autor: Respekt

V kapse saka zastřeleného Františka Mrázka našla policie půl milionu korun, při domovní prohlídce Jaroslava Starky luxusní hodinky uneseného a zmizelého podnikatele Lamberta Krejčíře, na úřadu vlády poté zase dokumenty svědčící o tom, že o státních zakázkách tu někdy rozhodovali lidé, kteří neměli s vládou nic společného, jinde zase materiály týkající se podezřelých kšeftů státního podniku Čepro. Všechny tyto případy mají něco společného.

Kubice měl pravdu

Detektivové Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu by dnes měli zažívat skvělé časy. Potvrdilo se, co ředitel jednotky Jan Kubice říkal už loni před volbami: mocní nepřátelé nám chtějí překazit vyšetřování případů, jejichž nitky vedou až vysoko do politických pater. Ta slova vyřkl, poté co do kanceláří jeho jednotky vtrhla v květnu Inspekce ministra vnitra a zabavila počítače detektivům, kteří pracovali na proslulé korupční „biolihové aféře“. Důvod razie zněl: jsou podezřelí, že padělali cestovní doklady. Dnes, po bezmála roce vyšetřování, je konečně oficiální jasno: nikdo nic nepadělal, zátah na Kubiceho jednotku byl neoprávněný a podle všeho měl přesně ten důvod, o němž mluvil šéf útvaru: zmařit možné odhalení, jak „organizovaný zločin prorůstá do státní správy“.

Když před měsícem pátral tento list, jak pokročilo vyšetřování korupčních afér, jimiž se Kubiceho útvar loni zabýval, vypadalo to…

20077-vobr-01_obalka_velka.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

20077-vobr-01_obalka_velka.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte