BALADA.BLOG.RESPEKT.CZ

V pozměňovacích návrzích daňové reformy, která vlastně není daňovou reformou a která ani neměla pozměňovací návrhy mít, se přestávám orientovat. Stejně jako už nerozeznávám jednotlivé politické milenky, které ovšem milenkami prý ve skutečnosti nejsou. A do toho ještě zpráva o nemrtvém Bursíkovi a boj o Čunka. Jedinou jistotou mi tak zůstává jízdní řád Českých drah, u kterého se můžu každý den spolehnout, že nebude dodržen.

Skoro to vypadá, jako by si politická i mediální scéna vzala za své letní motto České televize. Při sledování či pročítání zpráv je snadné nabýt dojmu, že co platilo včera, už dnes neplatí, a proto je vlastně výhodnější nechávat se informovat obden. Stačí se pouze trefit do správného vydání. To by ovšem bylo až moc jednoduché, protože i v tomto případě je těžké určit, co bylo dřív. Tedy, které vydání je to správné. Jednoznačná odpověď se následující den může změnit v odvolávání odvolaného.

Politicko-společenský prostor se stal nečitelným a těžko uvěřitelným mikrovesmírem, ve kterém se přestávají orientovat i jeho spolutvůrci. Zpochybňují své výroky, vyvracejí své činy. Jediné, na čem se dokážou shodnout, je, že ten druhý je špatný. Volí jednoduchá řešení, neobtěžují se překročit vlastní práh a přitom ani nemají odvahu pojmenovat věci pravými jmény.

Koalice nefunguje jednotně, opozice není konstruktivní. Jde opravdu oběma stranám o…

200734-vobr-01_obalka_velka.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 47 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200734-vobr-01_obalka_velka.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 47 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte