2006-2192-mobr-16A.gif
2006–2192-mobr-16A.gif • Autor: Respekt

2006-2192-vobr-16A.jpg
2006–2192-vobr-16A.jpg • Autor: Respekt

Dalibor Veselýje profesorem na univerzitě v Cambridgi a členem světového společenství vědců Religion, Science, Environment. Narodil se roku 1937 v Praze, kde studoval architekturu a dějiny umění, účastnil se architektonických soutěží a také aktivit uměleckých skupin Konfrontace a „D“ (Medek, Koblasa, Nepraš aj.). V roce 1968 emigroval do Velké Británie, od roku 1978 vede na Univerzitě v Cambridgi diplomní ateliér a postgraduální studie dějin a filozofie architektury. Mimo to působil jako hostující profesor na mnoha předních vysokých školách (Harvard University, University of Pennsylvania, Institute of Technology, Atlanta aj.), v posledních deseti letech spolupracuje také s řadou institucí v Praze. Publikuje knihy a články týkající se problémů tvořivosti, humanistických aspektů architektury, výtvarného umění, poetiky a hermeneutiky architektury.

Jste jediným českým členem společenství Religion, Science, Environment. U nás moc známé není. Co to je za tajemné uskupení?

Hlavním motivem pro jeho vznik byla potřeba navázat dialog mezi myšlením politiků, odborníků a vědců a eticky orientovaným myšlením teologů. Je to něco jako ekologicko-duchovní iniciativa. Vzniklo před osmnácti lety, kdy se na řeckém ostrově Patmos sešlo za tímto účelem na 60 světových expertů nejrůznějších oborů přírodních, humanitních a náboženských věd.

Ostrov Patmos v tom…

200652-vobr-01_obalka_velka.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200652-vobr-01_obalka_velka.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte