Komentář o novém silničním zákonu (Respekt č. 27/06) vyvolal na našich internetových stránkách opravdu zajímavou diskusi, proto jsme se rozhodli ty nejzajímavější příspěvky zveřejnit i v tištěné podobě Respektu.

Tento zákon je správný

Jsem rád, že mi první dny platnosti nového silničního zákona daly za pravdu. Nižší nehodovost, ukáznění řidiči. Sám jsem už týden před jeho vstoupením v platnost s úžasem pozoroval velikou změnu v chování (velké části) řidičů. Jisté nejasné obavy o zneužití tohoto systému mám, ale jelikož jsem nikdy žádné úplatky nedával ani nepřijímal, nevidím to jako problém (rozhodně ne tohoto zákona). Nevím, proč tolik lidí hovoří o buzeraci a zneužívání. Nikdy mne nenapadlo takto přemýšlet např. v Německu, kde jsem dodržoval zcela běžně 30km omezení rychlosti v obcích stejně jako ostatní řidiči. Je to sice trošku nezvyk přizpůsobovat se VŽDY značkám o omezení rychlosti, sám jsem je VĚTŠINOU dodržoval, ale spíš mírně porušoval. Pro přísnost německého nebo rakouského systému jsem vždy v těchto zemích dodržoval předpisy, zatímco u nás jen občas. Debata se (trochu demagogicky) vede pouze okolo možného zneužívání tohoto zákona, podstatou je však ukáznit řidiče, a tím omezit nebezpečné situace, zranění, škody a zbytečnou smrt lidí. Pokud má někdo strach z korupce, doporučuji mít v autě diktafony nebo zapínat nahrávání v mobilech (většina novějších typů to umožňuje) a bránit se tak proti jedincům z řad policie, kteří…

200629-vobr-01_obalka_velka.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200629-vobr-01_obalka_velka.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte