Divadlo pro děti mnohdy trpí neduhem podceňování malých diváků, který se projevuje infantilním a až ušišlaným projevem tvůrců, případně otrockou inklinací k loutkovému pohádkářství. Skutečně jen málo divadelních scén u nás bere dětské diváky jako rovnocenné partnery. Královéhradecké Divadlo Drak, Naivní divadlo Liberec a pražský Minor patří k těm nemnoha světlým výjimkám.

Minor, který se na přelomu tisíciletí přestěhoval na novou adresu, začal svou druhou existenci otevřením se mladé režisérské generaci. Dominantní tón zde udávají Jan Jirků se svojí mistrnou vizí poetického divadla a akcentem na lyrické zpracování silných předloh (Vánoční příběh o narození, Vinnetou) a výrazný režisér David Drábek, autor inscenací Čtyřlístek a Sněhurka – Nová generace. Po loňské dramatizaci oblíbeného komiksu letos představil inscenaci v mnohém radikální, v mnohém problematickou. Je to pohádka, v níž nic není na svém místě. Sněhurka je drzá teenagerka, která, stejně jako Královna pokoušející se ji zavraždit, miluje Harryho Pottera. Místo trpaslíků zde vystupuje komunita rastamanů a fanoušků disco (zmutovaný siamský pár syna a matky z černobylské oblasti, blonďatý frajer, učitelka vlastivědy), kterým DJ Pelikán vozí nové taneční hity. Herec, který hraje zrcadlo se zavěšenou televizní obrazovkou na hrudi, se promenáduje po scéně v kostýmu Darth Vadera z Hvězdných válek a vše komentuje metodou internetového slovníku. Každý má nějaký komplex – je jedno, jestli z velkých…

200616-vobr-01obalka%20Velka.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200616-vobr-01obalka%20Velka.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte