Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Scéna

Kulturní tip

Španělsky mluví přibližně 400 milionů lidí a od roku 1991 se o jejich kulturní blaho stará španělský Institut Cervantes, jenž má pobočky po celém světě. Obdoba Britské rady nebo Francouzského institutu se tento týden (12. 9.) otevírá i v Praze a těšit se můžou všichni, kdo čtou současnou španělskou literaturu, chtějí si v knihovně listovat nejnovějším hispánským tiskem nebo mají rádi latinskoamerický moderní film.

Španělsky mluví přibližně 400 milionů lidí a od roku 1991 se o jejich kulturní blaho stará španělský Institut Cervantes, jenž má pobočky po celém světě. Obdoba Britské rady nebo Francouzského institutu se tento týden (12. 9.) otevírá i v Praze a těšit se můžou všichni, kdo čtou současnou španělskou literaturu, chtějí si v knihovně listovat nejnovějším hispánským tiskem nebo mají rádi latinskoamerický moderní film. Budova Institutu se nachází vedle kostela sv. Štěpána uprostřed kaštanů a spousty zeleně. Ocelově-skleněná konstrukce se vkusně zakusuje do středověké budovy, s níž je spojena skleněnými můstky, a celkově vytváří dojem, že minulost se skutečně může v architektuře občas převtělit do budoucnosti.

Samotný program kulturních akcí, jež otevření Institutu provázejí, se skládá z nepřeberného množství přednášek současných spisovatelů, kteří přijeli, aby představili to nejzajímavější, co se momentálně ve španělsky psané poezii a próze děje. Pro Čechy bude jistě zajímavé vidět překladatelku českých básníků do španělštiny Claru Janés, která údajně byla Holanovou múzou, a slyšet, jak čte svou vlastní poezii. V Rudolfinu zazní koncert Tria Dhamar, netradiční hudební uskupení violy, violoncella a klavíru zahraje skladby současných španělských skladatelů. Jako konečnou třešinku na dortu zvolili organizátoři přehlídku latinskoamerického filmu. Přehledně mapují především nejžhavější argentinskou, uruguayskou a také kostarickou filmovou tvorbu. Tohle je také na…

v37.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v37.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte