Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Dopisy

Dopisy

Zapomněli jste na Dostála

V Respektu č. 41 vyšel kritický příspěvek Petra Třešňáka Legenda o Zdeňku Svěrákovi k celovečernímu dokumentárnímu filmu „Tatínek“. Stranou ponechávám autorovy konkrétní připomínky ke zmíněnému dílu. Zarážející je však zjištění, že pan Třešňák zcela pomíjí, že film není pouze dílem Jana Svěráka, ale že spoluautorem scénáře, a dokonce i spolurežisérem, je Martin Dostál. Nevím, zda se jedná o záměrné přehlédnutí informace, kterou si divák může přečíst v úvodních i závěrečných titulcích, nebo zda by panu Třešňákovi narušila taková podstatná informace jeho závěr, že „syn vytváří otcovu televizně laskavou tvář“. Jestliže se jednalo o nepozornost, nesvědčí taková skutečnost o profesionálním přístupu autora k této kritice. Jedná-li se o záměrné opomenutí, potom asi musí mít pan Třešňák averzi vůči spoluautorovi (jehož podíl na dokumentu je nezanedbatelný), nebo jeho jméno vypustil, protože mu nevyhovovalo pro účelový odsudek dokumentu. V obou případech je to špatně.

František Vyskočil, [email protected]

Rodinné stříbro

Zdeněk Svěrák u mě patří do rodinného stříbra české kinematografie. Tím myslím kinematografii pro 10 milionů diváků. Rodinné stříbro má tradici, nedopouští se nerozvážností, nikoho (téměř) neurazí a naprostá většina je má za váženou hodnotu. Všechny nás pohladí jeho trefný humor na (české) tělo a…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

v42.gif • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.