Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Zahraničí

Tu fotku tam nedávejte!

Babí léto nezačalo pro německého kancléře zrovna příjemně. Na pracovním stole našel minulý týden obálku s neobvykle ostrým ultimátem: Nezastanete-li se nás, přestane tisk referovat o Vaší osobě. Stejná zásilka čekala i na další členy spolkového kabinetu. Nejde přitom o pohrůžku, nad níž by bylo možné mávnout rukou. Už proto, že ji zdobí na padesát podpisů šéfredaktorů a manažerů nejvlivnějších německých médií a je vyvrcholením pře, jejíž předmět si v ničem nezadá s námětem proslulého Formanova filmu Lid vs. Larry Flint.

Na počátku bylo foto

Na počátku sporu nebylo slovo, nýbrž fotografie ze soukromého života monacké princezny Caroline. Snímky, které ji zachycují při hraní tenisu, lyžování či nakupování, plní stránky bulvárních tiskovin bez většího rozruchu už řadu let. Princezně však zjevně došla s dotěrnou pozorností trpělivost a s poukazem na nepřípustné narušování svého soukromí před časem zažalovala německé paparazzi. Když v jejich domovině neuspěla ani po sérii odvolání, obrátili se její právníci na Štrasburský soud pro lidská práva. Ten pak dospěl koncem června k průlomovému závěru: Princezna je v právu a další zveřejňování neautorizovaných fotografií z jejího soukromí je nepřípustné. Zájem médií o prominenty a urozené rodiny je podle štrasburských soudců oprávněný jen tehdy, vykonávají-li veřejnou funkci.

Verdikt okamžitě vyvolal v německé žurnalistické obci bouřlivé reakce a neskrývaný nesouhlas. Uznávaný zpravodajský týdeník Der…

v38.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v38.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte