Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Svoboda proti všem

Cyril Svoboda publikoval v pátek v MF Dnes článek s příznačným titulkem „Zastavme zlo aktivně“. Ministr zahraničí se v něm vyslovuje proti rozšířené argumentaci, podle níž je terorista menší ničema než běžný masový vrah, pokud jeho země dlouhá léta trpí útlakem. „Mnohým z našich západních přátel již začíná docházet,“ píše ministr, „že nebezpečí, před kterým stojíme, je jiného druhu, než jaké jsme dosud znali, že vyžaduje jiná řešení než otevřený měšec a vstřícný úsměv.“ Svoboda se tím staví za protiteroristickou strategii USA a jejich spojenců, proti stále ještě převládajícímu evropskému antiamerikanismu a současné smířlivosti vůči teroristickým režimům, a ostatně i proti postojům, které zastává podstatná část českých sociálních demokratů a lidovců.

Titulek je však příznačný i v jiném smyslu: Svobodova politika se v poslední době zrovna aktivitou nevyznačovala. Spíš to vypadalo, že ministr upadl do letargie, nechce se raději k ničemu moc vyjadřovat, na politickou činnost rezignoval a stal se jakýmsi ublíženým úředníkem. Možná jeho článek naznačuje změnu, ale i pokud tomu tak je, česká zahraniční politika má před sebou těžké dva roky.

Čím dál vratší křeslo

Je nepochybně dobře, že Svoboda na svém místě v Černínském paláci zůstal i v nové vládě. Všechny ostatní varianty, které se objevovaly při koaličních jednáních, představovaly jednoznačnou změnu k horšímu. Připomeňme, že ve hře byl Jan Kavan, Vladimír…

v38.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v38.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte