Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Zahraničí

Ruce pryč od vrchního velitele

Nikoli náhodou si Republikánská strana vybrala New York za místo svého konventu. Teroristický útok z 11. září, které toto město zažilo před třemi lety, se stal událostí, která definovala první volební prezidentské období George W. Bushe. Následná válka proti terorismu dodnes jednoznačně ovlivňuje vše, co současná administrativa činí. A protože voliči se teroristů obávají, je nutné je přesvědčit, že právě současný prezident dokáže zajistit bezpečnost Ameriky.

mobrazek_1573.gif
mobrazek_1573.gif • Autor: Respekt

vobrazek_1573.jpeg
Fotografie: Muži, ženy, veteráni i Harry Potter – všichni jsme pro Bushe. Foto: RNC – NYC 2004 • Autor: Respekt

Nikoli náhodou si Republikánská strana vybrala New York za místo svého konventu. Teroristický útok z 11. září, které toto město zažilo před třemi lety, se stal událostí, která definovala první volební prezidentské období George W. Bushe. Následná válka proti terorismu dodnes jednoznačně ovlivňuje vše, co současná administrativa činí. A protože voliči se teroristů obávají, je nutné je přesvědčit, že právě současný prezident dokáže zajistit bezpečnost Ameriky.

Dva loajální, jeden přeběhlík

Zatímco venku duněly demonstrace, v jednacím sále jeden řečník za druhým připomínal, že to byl právě George W. Bush, kdo odhodlaně odpověděl na útoky al-Káidy i bezpečnostní rizika, která představovalo setrvání Saddáma Husajna u moci. Smutné datum 11. září 2001 se nejvíce připomínalo první pondělní večer, kdy hlavními řečníky večera byli oblíbený bývalý newyorský starosta Rudolph Giuliani a senátor John McCain, hrdina z války ve Vietnamu. Oba dva patří k umírněnému křídlu Republikánské strany – o to více měla jejich poselství a otevřená podpora Bushovi zapůsobit na celou Ameriku. Giuliani připomněl přílet prezidenta do New Yorku třetí den po teroristických útocích a dnes už slavný proslov k požárníkům a záchranářům přímo na sutinách Světového obchodního centra. Bývalý Bushův sok z republikánských primárek v roce 2000 McCain, o kterém se dokonce na jaře v americkém tisku spekulovalo, že mu…

v37.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v37.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte