Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Scéna

Co se děje ve světě

mobrazek_1564.gif
mobrazek_1564.gif • Autor: Respekt

vobrazek_1564.jpeg
vobrazek_1564.jpeg • Autor: Respekt

Birds Without Wings (Ptáci bez křídel) se jmenuje nový, dlouho očekávaný román Louise de Berniérese, britského autora, jenž je díky nakladatelství BB Art dobře znám i českým čtenářům. Tento anglický potomek francouzských emigrantů se na britské literární scéně prosadil počátkem 90. let, když v rychlém sledu vydal svou sérii tří volně na sebe navazujících románů situovaných do fiktivní latinskoamerické země, inspirovaných jednak magickým realismem a také Berniéresovým delším pobytem v Kolumbii. Asi největší proslulost mu ovšem vynesla později úspěšně zfilmovaná Mandolína kapitána Corelliho. V ní autor zachytil tragický osud italských vojáků na jednom řeckém ostrově a neméně tragický, nenaplněný vztah bodrého italského kapitána a krásné místní dívky. Přestože román místy až příliš silně připomíná pokleslý melodram, pro své nezpochybnitelné literární kvality byl záhy přeložen do řady jazyků.

Poté se autor odmlčel a kromě několika povídek a drobné prózy svým četným příznivcům nic nenabídl. Až nyní se po dlouhé pauze – kterou jeho český nakladatel využil k tomu, aby vydal celou první trilogii – opět přihlásil rozsáhlým románem. Podobně jako v případě Mandolíny kapitána Corelliho se i pro novou knihu inspiroval na dovolené, když zavítal do dávného tureckého města zničeného obrovským zemětřesením v padesátých letech. Hlavním námětem jsou geografické změny na sklonku první světové války,…

v36.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v36.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte